Видавці судяться з власниками інтернет-ресурсів

Отправлено 17 июл. 2011 г., 12:31 пользователем Марат Ашуров
Из e-mail рассылки...

Видавництва шкільної літератури звернулися до суду з проханням стягнути 300 тисяч гривень із власника інтернет-ресурсу, де учні можуть безкоштовно скачати підручники, за незаконне розміщеня у мережі їхніх книжок.

Асоціація видавців звернулася до Генеральної прокуратури України з вимогою розібратися із сайтами, які незаконно розміщують для безкоштовного скачування підручники в електронному вигляді.
"Пройшло 2,5 місяці після нашого звернення до генеральної прокуратури але жодних офіційних дій і конкретних, як то кажуть заходів по відношенню до порушників закону України про авторське право і суміжні права до сих пір не вжито. Правда нас Генеральна прокуратура повідомила своїм листом про те, що наше звернення відправлено в міністерство внутрішніх справ для вжиття заходів", - розповів на телеканалі UBR Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців.

Яких заходів вживає Генеральна прокуратура, не відомо. Тому, видавці вирішили відстоювати свої авторські права через суд. Поки що на це зважилося одне видавництво, яке від інтернет-ресурсу вимагає компенсації у 300 тисяч гривень за незаконне розміщення підручника для 7-го класу з основ безпеки життєдіяльності.
"На даний час Асоціація та її члени мають можливість в судовому порядку, без попередження, без умовлянь та розмов, притягнути до відповідальності осіб. Які в мережі інтернет провадять піратські дії, порушують авторські права", - пояснює Олег Дроздович, адвокат.

Юристи готують іще близько 15 подібних судових позовів до різних веб-ресурсів, які розміщують шкільну літературу для безкоштовного скачування.

ubr.ua - украинский бизнес ресурс


Канал пользователя:            http://www.youtube.com/user/UBRua
Полезная деловая информация http://ubr.ua/
Comments